Poskytnout příspěvek

Přejít na: navigace, hledání

Od: Jimmyho Walese, zakladatele Wikipedie

Wikipedie je číslo 5 na webu a každý měsíc ji navštěvuje 500 milionů různých lidí, kteří si celkem zobrazí miliardy stránek.

Komerce je v pořádku. Reklamy nejsou zlo. Ale sem nepatří, ne na Wikipedii.

Wikipedie je něco úplně jiného, něco jako knihovna nebo městský park. Je jako klášter mysli. Je místem, kam my všichni můžeme chodit přemýšlet, učit se a sdílet své znalosti s ostatními.

Když jsem zakládal Wikipedii, chtěl jsem ji proměnit v neziskovou organizaci s reklamními bannery. Nakonec jsem se rozhodl udělat to trochu jinak. Několik let jsme tvrdě pracovali na udržení tohoto stavu. Naši misi jsme splnili.

Pokud by každý, kdo čte tento text, daroval 10$, mohli bychom pořádat fundraising jen jeden den v roce. Ale ne každý může nebo chce přispět, což je pochopitelné. Každý rok se však najde dost lidí, kteří se rozhodnou přispět.

Letos prosím zvažte příspěvek ve výši 10$, 20$ nebo 30$ či v jiné výši, tím ochráníte a přispějete k zachování Wikipedie.

Děkuji,

Jimmy Wales
zakladatel Wikipedie

Vaším darováním sdělujete informace nadaci Wikimedia, neziskové organizaci provozující Wikipedii a další projekty Wikimedia, a jejím partnerům, v souladu s pravidly o ochraně soukromí dárců. Tyto informace nikomu neprodáme, ani s nimy nebudeme nijak obchodovat. Více si o tom můžete přečíst v pravidlech ochrany soukromí dárců.