Darujte teraz

Prejsť na: navigácia, hľadanie

From Wikipedia founder Jimmy Wales

Wikipédia je 5. najnavštevovanejšia stránka na internete a každý mesiac ju navštívi 500 miliónov ľudí a prečíta si miliardu stránok.

Peniaze sú fajn. A reklama nie je zlá. Ale tu pre ňu nie je miesto. Na Wikipédiu jednoducho nepatrí.

Wikipédia je niečo špeciálne. Podobá sa verejnej knižnici alebo parku. Je to stav mysli. Je to miesto, kam si môžeme prísť popremýšľať, učiť sa, či podeliť sa o znalosti s ostatnými.

Keď som Wikipédiu zakladal, premýšľal som, že z nej spravím dobre zarábajúcu firmu s reklamnými banermi. Našťastie som sa rozhodol spraviť niečo rozumnejšie a aby sa Wikipédia dostala tam, kde je dnes, ubehli roky naplnené ťažkou prácou. Našu misiu sa snažíme dokončiť a odpad nechávame pre iných.

Ak každý, kto si prečíta tento oznam prispeje €5, budeme peniaze vyberať len raz za rok. Vieme, že nie každý chce alebo môže prispieť, a to je v poriadku. Našťastie sa každý rok nájde dostatočný počet ľudí, ktorí prispejú.

Tento rok nám môžete pomôcť Wikipédiu udržiavať a chrániť príspevkom €5, €20, €50 alebo akoukoľvek inou sumou, ktorú si môžete dovoliť.

Ďakujeme,

Jimmy Wales
zakladateľ Wikipédie

By donating, you are sharing your information with the Wikimedia Foundation, the nonprofit organization that hosts Wikipedia and other Wikimedia projects, and its service providers in the U.S. and elsewhere pursuant to our donor privacy policy. We do not sell or trade your information to anyone. For more information please read our donor policy.