Darujte teraz

Prejsť na: navigácia, hľadanie

From Wikipedia founder Jimmy Wales

Peniaze sú fajn. A reklama nie je zlá. Ale tu pre ňu nie je miesto. Na Wikipédiu jednoducho nepatrí.

Wikipédia je niečo špeciálne. Podobá sa verejnej knižnici alebo parku. Je to stav mysli. Je to miesto, kam si môžeme prísť popremýšľať, učiť sa, či podeliť sa o znalosti s ostatnými.

Keď som Wikipédiu zakladal, premýšľal som, že z nej spravím dobre zarábajúcu firmu s reklamnými banermi. Našťastie som sa rozhodol spraviť niečo rozumnejšie a aby sa Wikipédia dostala tam, kde je dnes, ubehli roky naplnené ťažkou prácou. Našu misiu sa snažíme dokončiť a odpad nechávame pre iných.

Ak každý, kto si prečíta tento oznam prispeje €5, budeme peniaze vyberať len raz za rok. Vieme, že nie každý chce alebo môže prispieť, a to je v poriadku. Našťastie sa každý rok nájde dostatočný počet ľudí, ktorí prispejú.

Tento rok nám môžete pomôcť Wikipédiu udržiavať a chrániť príspevkom €5, €20, €50 alebo akoukoľvek inou sumou, ktorú si môžete dovoliť.

Ďakujeme,

Jimmy Wales
zakladateľ Wikipédie

Svojim príspevkom súhlasíte so sprístupnením osobných informácií nadácii Wikimedia Foundation, neziskovej organizácii, ktorá spravuje Wikipediu a iné projekty Wikimedia, a jej poskytovateľom služieb v súlade s našimi pravidlami darcovstva. Nadácia Wikimedia Foundation a jej poskytovatelia služieb majú sídlo v USA a v iných krajinách, ktorých právne predpisy týkajúce sa ochrany súkromia nemusia byť rovnaké ako právne predpisy vo Vašej krajine. Vaše informácie nikomu nepredávame ani s nimi neobchodujeme. Ďalšie informácie nájdete v našich pravidlách darcovstva.