Bağışınızı şimdi yapın

Şuraya atla: kullan, ara

Vikipedi kurucusu Jimmy Wales'tan bir rica

Ticaret iyidir.Reklamcılık da fena değil.Ama buraya ait değil.Vikipedi'de değil.

Vikipedi biraz özel.Bir kütüphane yada halka açık bir park gibi.Akıl için bir tapınak gibi.Tamamen düşünmek,öğrenmek,bildiklerimizi başkalarıyla paylaşmak için gidebileceğimiz bir yer.

Vikipedi'yi kurduğum zaman,bunu reklam afişleriyle;kâr amaçlı bir şirket haline getirebilirdim,fakat farklı bir şeyler yapmaya karar verdim.Yıl boyunca Vikipedi'yi yalın ve sağlam tutmak için çok çalıştık.Biz görevimizi yerine getirdik ve artık bu işi başkalarına bırakıyoruz.

Eğer bunu okuyan herkes bağış yapsaydı,yılda bir kez toplamamız yeterli olacaktı.Fakat herkes bağış yapamıyor.Her yıl çok az insan bağışta bulunmaya karar veriyor.

Bu yıl,lütfen bağış miktarlarında 10 TL, 50 TL, 100 TL yada ne kadar yapabiliyorsanız, Vikipediyi korumak ve devam edebilmesini sağlamak için bağışta bulunmayı düşünün.

Teşekkürler,

Jimmy Wales
Wikipedia Vakfı Kurucusu

Bağışta bulunarak, bağışçı gizlilik ilkemiz gereğince bilgilerinizi Vikipedi ve diğer Wikimedia projelerine evsahipliği yapan kâr amacı gütmeyen bir kurum olan ve servis sağlayıcıları ABD'de olan Wikimedia Vakfı ile paylaşmış oluyorsunuz. Bilgilerinizi kimseye satmıyor veya herhangi bir ticari amaçla kullanmıyoruz. Ayrıntılı bilgi için lütfen bağışçı ilkemizi okuyunuz.