Anneta kohe

Hüpähtada: navigacii, Ecind

Vikipeedia rajaja Jimmy Walesi pöördumine

Vikipeedia on külastatavuselt viies võrgukoht. Igal kuul külastab seda 450 miljonit erinevat inimest ja selle lehekülgi vaadatakse miljardeid kordi.

Äril pole viga. Reklaamid pole kurjast. Aga need ei kuulu siia. Mitte Vikipeediasse.

Vikipeedia on midagi erilist. See on nagu raamatukogu või avalik park. See on justkui mõistuse tempel. See on koht, kuhu saame minna, et mõelda, õppida ja teadmisi teistega jagada.

Kui Vikipeedia asutasin, oleksin võinud teha sellest kasumitaotlusliku ettevõtte ja kasutada raha sisse toovaid reklaamribasid, aga otsustasin teha midagi teistsugust. Et hoida meid kompaktse ja tõhusana, oleme aastate jooksul kõvasti tööd teinud. Me täidame seejuures oma eesmärgi ja raiskamise jätame teistele.

Kui kõik, kes seda loevad, annetaks viis dollarit, korraldaksime korjandusi vaid ühel päeval aastas. Kuid kõik ei saa annetada ega anneta. Sellest pole midagi. Igal aastal annetab piisavalt palju inimesi.

Palun kaalu sel aastal 5, 10 või 20 euro või muu jõukohase summa annetamist, et Vikipeediat hoida ja toetada.

Suur tänu

Jimmy Wales
Vikipeedia asutaja

Kui annetad, nõustud jagama oma isiklikke andmeid mittetulundusliku organisatsiooniga Wikimedia Foundation, mis haldab Vikipeediat ja teisi Wikimedia projekte, ning selle teenusepakkujatega vastavalt meie annetamispõhimõtetele. Wikimedia Foundation ja tema teenusepakkujad asuvad Ühendriikides ja teistes riikides, mille andmekaitseseadused ei pruugi olla ekvivalentsed sinu kohalike seadustega. Me ei müü ega vaheta sinu andmeid kellegagi. Lisateabe jaoks loe meie annetamispõhimõtteid.