Przekaż darowiznę

Skocz do: nawigacja, szukaj

Apel założyciela Wikipedii – Jimmy'ego Walesa.

Handel jest w porządku. Reklama nie jest zła. Ale nie tutaj. Nie na Wikipedii.

Wikipedia jest czymś wyjątkowym. Jest jak biblioteka lub park publiczny. Jest świątynią dla umysłu. Jest to miejsce, gdzie możemy przyjść aby myśleć, uczyć się, dzielić się naszą wiedzą z innymi.

Kiedy zakładałem Wikipedię, mogłem ją stworzyć jako spółkę non profit z reklamami ale postanowiłem zrobić coś innego. Latami ciężko pracowaliśmy, aby utrzymać ją schludną i solidną. Realizujemy naszą misję, marnotrawstwo zaś zostawmy innym.

Gdyby każda osoba czytająca ten apel przekazała 20 zł, moglibyśmy już po jednym dniu zakończyć coroczną zbiórkę funduszy. Ale nie każdy chce lub może sobie pozwolić, by zostać darczyńcą. Rozumiemy to. Każdego roku liczba darczyńców byłą wystarczająca, choć nie nadmierna.

Proszę Was, rozważcie wsparcie naszego wspólnego przedsięwzięcia dowolną darowizną pieniężną. Może to być 20 zł, 50 zł, 150 zł lub jakakolwiek inna kwota, którą możecie się podzielić, by chronić i utrzymać Wikipedię.

Dziękuję,

Jimmy Wales
Założyciel Wikipedii

Wykonując darowiznę, zgadzasz się na udostępnienie swoich danych Wikimedia Foundation – organizacji non–profit, która obsługuje Wikipedię i inne projekty Wikimedia oraz jej dostawcom usług zgodnie z naszą polityką prywatności darczyńców. Wikimedia Foundation i jej dostawcy usług są zlokalizowani w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach których prawa prywatności mogą nie być pdobne do twoich. Nie sprzedamy i nie wymienimy Twoich danych z nikim innym. Szczegółowe informacje o naszej polityce prywatności darczyńców znajdują się adresem .