Poskytnout příspěvek

Přejít na: navigace, hledání

Od: Jimmyho Walese, zakladatele Wikipedie

Komerce je v pořádku. Reklamy nejsou zlo. Ale sem nepatří, ne na Wikipedii.

Wikipedie je něco úplně jiného, něco jako knihovna nebo městský park. Je jako klášter mysli. Je místem, kam my všichni můžeme chodit přemýšlet, učit se a sdílet své znalosti s ostatními.

Když jsem zakládal Wikipedii, chtěl jsem ji proměnit v neziskovou organizaci s reklamními bannery. Nakonec jsem se rozhodl udělat to trochu jinak. Několik let jsme tvrdě pracovali na udržení tohoto stavu. Naši misi jsme splnili.

Pokud by každý, kdo čte tento text, daroval 10$, mohli bychom pořádat fundraising jen jeden den v roce. Ale ne každý může nebo chce přispět, což je pochopitelné. Každý rok se však najde dost lidí, kteří se rozhodnou přispět.

Letos prosím zvažte příspěvek ve výši 10$, 20$ nebo 30$ či v jiné výši, tím ochráníte a přispějete k zachování Wikipedie.

Děkuji,

Jimmy Wales
zakladatel Wikipedie

Tímto darováním souhlasíte s poskytnutím osobních údajů nadaci Wikimedia, neziskové organizaci provozující Wikipedii a další projekty Wikimedia, a jejím partnerům, v souladu s pravidly dárcovství. Nadace Wikimedia a její partneři sídlí ve Spojených státech a dalších zemích, jejichž zákony na ochranu osobních údajů se nemusí shodovat s těmi ve vaší zemi. Tyto údaje nikomu neprodáme, ani s nimi nebudeme nijak obchodovat. Více si o tom můžete přečíst v našich pravidlech dárcovství.