מידע על ניכוי מס

From Donate
Jump to navigation Jump to search

מידע על ניכוי מס

ארצות הברית

Wikimedia Foundation היא ארגון צדקה ללא כוונת רווח (מספר מזהה לענייני מס 20-0049703), שהוקם בארצות הברית על פי סעיף 501(ג)(3) של קוד ה־IRS של ארצות הברית. מסיבה זו, ייתכן שתרומות של אנשים או של ישויות הממוקמים בארצות הברית יהיו ניתנות לניכוי ממס. האמור לעיל כולל תרומות הניתנות ל־Wikimedia Foundation לטובת Wikimedia Endowment.

סריקה של מכתב למעמד 501(ג)(3)

בנוסף להיותה בעלת מעמד פדרלי 501(ג)(3) בארצות הברית, Wikimedia Foundation רשומה כישות מגייסת תרומות בכל המדינות שבהן קיימת דרישת רישום זו. להלן הצהרות שהתבקשו על־ידי אחדות ממדינות אלה כדי לאפשר לתורמים פוטנציאליים ללמוד עוד על רישומים של Wikimedia‏ Foundation.

קנדה

בגלל מעמדה של Wikimedia Foundation לפי סעיף 501(ג)3 בארצות הברית, קוד המס של קנדה יאפשר בדרך כלל לנכות תרומות לקרן העולמית אך ורק מהכנסתו החייבת במס של התורם בארצות הברית. הפניה שימושית בנושא זה עשויה להיות סעיף 21, פסקה 6 של אמנת המס בין ארצות הברית לבין קנדה. אנא צרו קשר עם איש מקצוע בתחום המס לפרטים על ניכוי תרומה כזו.

מדינות אחרות

Wikimedia Foundation היא ארגון צדקה ללא כוונת רווח שהוקמה בארצות הברית על פי סעיף 501(ג)(3) של קוד ה־IRS של ארצות הברית. מסיבה זו, ייתכן שתרומות של אנשים או של ישויות הממוקמים בארצות הברית יהיו ניתנות לניכוי ממס. תרומות מאנשים או מגופים הממוקמים מחוץ לארצות הברית עשויות שלא להיות זכאים לניכויי מס בארצות הברית ובמקומות אחרים; במקרים כאלה, על התורמים לפנות לייעוץ מס מקומי. חשוב לציין כי ויקימדיה אינה מבקשת תרומות מאנשים או מישויות הממוקמים בכל תחום שיפוט האוסר או מגביל פעילויות של גיוס כספים על ידי ארגוני צדקה בינלאומיים כגון ויקימדיה, או המחיל מיסי מתנה על תרומות הניתנות לארגוני צדקה בינלאומיים כאלה.


Wikimedia Foundation תומכת בסניפים עצמאיים מקומיים ברחבי העולם. מידע נוסף על סניפיםים ועל עבודתם.