Jak finančně přispět

From Donate
Jump to navigation Jump to search

Jak finančně přispět

Děkujeme vám za zájem přispět Wikimedia Foundation, neziskové organizaci, která provozuje Wikipedii a podporuje další projekty bezplatného přístupu k znalostem.

Online dary

Své dary můžete věnovat snadno a bezpečně online různými způsoby, například kreditní/debetní kartou, přes PayPal, Apple Pay, Google Pay, Venmo, online bankovním převodem a jinak, podle toho, v které zemi žijete. Pokud vás zajímají podporované platební metody, vyberte svůj kontinent a následně zemi.


Měsíční příspěvek

Zjistěte, jak svým měsíčním příspěvkem pomůžete Wikipedii, nebo zadejte automatický měsíční příspěvek.

Měsíční příspěvek se bude odesílat do doby, než nás nepožádáte o jeho zrušení.

Bankovní převod

Přijímáme celou řadu měn a Citibank převede vaši měnu na dolary nebo eura.

Pro tuzemské a mezinárodní převody v amerických dolarech je náš účet pouze vkladový
Banka: Citibank
Adresa: 99 Post St, San Francisco, CA 94104 USA
ABA/ACH#: 321171184
Swift kód: CITIUS33
A/C#: 203129580
Telefon: (415) 817-9113


Pro příspěvky v britských librách
Číslo účtu: 18797250
Název účtu: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Měna: GBP
IBAN: GB33CITI18500818797250
Swift kód: CITIGB2L
Číslo banky: 185008


Pro příspěvky v eurech
Číslo účtu: 18796270
Název účtu: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Měna: EUR
IBAN: GB12CITI18500818796270
Swift kód: CITIGB2L
Číslo banky: 185008
Účet vedený v eurech je v souladu se standardem SEPA.
Vezměte prosím na vědomí, že nemůžeme automaticky potvrdit přijetí plateb bankovním převodem, proto si uchovejte potvrzení o provedení transakce od své banky. Pokud potřebujete doklad o platbě, doporučujeme kontaktovat banku a zadat transakci prostřednictvím služby Bill Pay (USA) nebo zvolit jiný způsob odeslání daru.
Nadace si poplatek za převod finančních darů neúčtuje, ale místní banka tento poplatek účtovat může. Důrazně doporučujeme, abyste se před zadáním transakce informovali u své banky a ujistili se, že rozumíte všem poplatkům, které vám mohou být naúčtovány v souvislosti s odeslání finančního daru na účet Wikimedia Foundation.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně bankovních převodů nebo potřebujete více informací, kontaktujte nás na adrese donate@wikimedia.org.

Šeky a peněžní poukázky (poštou)

Finanční dary ve formě šeků a peněžních poukázek jsou zpracovávány v naší uzamykatelné schránce, která se nachází na níže uvedené adrese. Šeky adresujte společnosti „Wikimedia Foundation, Inc.“ a přiložte dopis se svým jménem, poštovní adresou, telefonním číslem, e-mailovou adresou a výší finančního daru. Poštou neposílejte žádnou hotovost. Upozorňujeme, že v současné době nemůžeme přijímat šeky z Francie, Itálie a Španělska.

Své šeky nebo peněžní poukázky zašlete na adresu:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

V případě šeků na částku 10 000 $ a více nám prosím zašlete e-mail na adresu benefactors@wikimedia.org, abychom o takovém příspěvku věděli předem.

Dárcovské fondy

Dárcovské fondy (dále jen DAF) umožňují kombinovat nejpříznivější daňové výhody s flexibilitou při podpoře vámi zvolených iniciativ. Pokud chcete Wikimedia Foundation doporučit grant přímo ze svého DAF, můžete to rychle a snadno udělat prostřednictvím našeho partnera Overflow. Pro postup se podívejte se na odkazy níže:

DAF grant pro Wikimedia Foundation

Pokud máte dotazy nebo pokud váš DAF není uveden v seznamu, kontaktujte nás prosím na adrese benefactors@wikimedia.org.

Dary ve formě akcií

Darování akcií je jedním z daňově nejefektivnějších způsobů přispívání, který vám umožní podpořit naše poslání a zároveň ušetřit peníze na daních. Prostřednictvím našeho partnera Overflow je nyní darování akcií snazší a bezpečnější než kdykoli předtím. Další informace nebo možnost darování akcií naleznete na níže uvedeném odkazu.

Darování akcií Wikimedia Foundation

Jakmile obdržíme darované akcie, vygenerujeme vám potvrzení o jejich přijetí, které bude obsahovat počet akcií, název akcie a datum přijetí akcie. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete pomoc, kontaktujte nás na adrese benefactors@wikimedia.org.

Dar do fondu Wikimedia Endowment

Fond Wikimedia Endowment představuje náš trvalý závazek poskytovat lidem z celého světa volně dostupné znalosti, nyní a navždy. Tento fond, jehož cílem je zajistit dlouhodobý růst kapitálu, vytváří pevný finanční základ pro nadaci Wikipedia a další projekty Wikimedia a pomáhá zajistit jejich budoucnost. Další informace naleznete na adrese wikimediaendowment.org nebo nám zašlete e-mail na adresu endowment@wikimedia.org.

Darujte příspěvek online

Váš příspěvek do fondu Wikimedia Endowment bude trvalým přínosem pro budoucí generace. Přispět můžete hned dnes prostřednictvím našeho online dárcovského formuláře. Informace o dalších způsobech, jak dát dar fondu Wikimedia Endowment naleznete na adrese wikimediaendowment.org.


Dar ze závěti

Svým darem ze závěti nebo jinou formou plánování pozůstalosti můžete podpořit budoucnost šíření volně přístupných znalostí pro další generace. Dar ze závěti vás nyní nic nestojí a můžete jej kdykoli a z jakéhokoli důvodu změnit. Jakmile bude váš příspěvek realizován, bude přidán do fondu Wikimedia Endowment, kde bude váš odkaz žít ve formě dlouhodobé podpory projektů Wikimedia Foundation.

Další informace o darech ze závěti naleznete na adrese wikimediaendowment.org nebo na adrese legacy@wikimedia.org.

Dorovnání daru

Dorovnání daru představuje skvělý a snadný způsob, jak zdvojnásobit či dokonce ztrojnásobit vaši finanční podporu Wikimedia Foundation.

Klikněte sem a zjistěte, zda váš zaměstnavatel dorovná částku, kterou jste se rozhodli darovat Wikimedia Foundation. Informace o dorovnání daru poskytuje společnost HEPdata.

Pokud máte dotazy ohledně dorovnání daru vaším zaměstnavatelem, zašlete prosím e-mail na adresu matching@wikimedia.org.

Pokud byste rádi nominovali nebo zaregistrovali nadaci, která by měla dorovnaný dar obdržet, uveďte prosím následující kontaktní údaje:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Email: matching@wikimedia.org

Dar na základě hodin věnovaných dobrovolnické práci

Mnohé společnosti věnují finanční dar neziskové organizaci na základě času, který zaměstnanec věnoval dobrovolnické práci (editace článků na Wikipedii nebo jejích sesterských stránek, hlídání stránek Wiki před vandaly a práce na softwaru MediaWiki). Další informace o poskytování daru na základě hodin věnovaných dobrovolnické práci si můžete přečíst zde.

Pokud máte dotazy ohledně poskytování daru na základě hodin věnovaných dobrovolnické práci, zašlete prosím e-mail na adresu matching@wikimedia.org.

Srážka ze mzdy

Někteří zaměstnavatelé ve Spojených státech a Kanadě umožňují svým zaměstnancům snadno a pohodlně přispět Wikimedia Foundation formou srážky ze mzdy. Ověřte si u svého zaměstnavatele, zda tuto možnost nabízí, a veškeré potřebné dokumenty zašlete na adresu:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Kombinovaná federální kampaň

Mnoho federálních a státních zaměstnanců přispívá Wikimedia Foundation prostřednictvím kombinované federální kampaně (tzv. CFC) svých firem, v rámci které mohou přispět na dobrou věc. Pokud byste chtěli přispět Wikimedia Foundation v rámci CFC kampaně Educate America!, obraťte se s žádostí i bližší informace na své personální oddělení.

Číslo naší CFC kampaně je 61478.

S dotazy se obracejte na adresu donate@wikimedia.org.