Iné spôsoby, ako darovať

From Donate
Jump to navigation Jump to search

Wikimedia Foundation

Iné spôsoby, ako darovať

Kreditná/debetná platobná karta

Pre dary prostredníctvom kreditnej/debetnej karty, eWallet alebo internetového bankového prevodu (vybrané krajiny) vyberte svoj kontinent a potom krajinu pre dostupné platobné metódy.

PayPal

Pre príspevky prostredníctvom služby PayPal vyberte menu a pokračujte.

Mesačný dar

Pre automatický mesačný príspevok prostredníctvom kreditnej/debetnej karty alebo služby PayPal kliknite sem

Šek (poštou)

Šek vypíšte v prospech „Wikimedia Foundation Inc.“ Peniaze poštou neposielajte.

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


Darovanie akcií

Na presun akcií od Vášho makléra na nášho poskytnite svojmu maklérovi naše meno, číslo účtu a zúčtovacie číslo DTCC. Po dokončení transakcie pošlite e-mail na benefactors@wikimedia.org, aby sme ju mohli overiť.

Wikimedia Foundation, Inc. Bank of America

DTC Eligible Securities The Depository Trust Company (DTC) DTC Account Number: 0955 Ref: #16-200-2942639 Account Name: Wikimedia Foundation – Gift Account

Ak potrebujete s niečím poradiť, obráťte sa prosím na Avi Cohen.

Bankový prevod

Náš výlučne vkladový účet je:

Banka: Citibank
Adresa: 590 Market Street, San Francisco, California, 94104 USA
Domáce prevody (v USA)
ABA/ACH# 321171184
A/C# 203129580
Medzinárodné bezhotovostné prevody
SWIFT kód CITIUS33
A/C# 203129580
Do poľa Ďalšie/Špeciálne pokyny uveďte slovo 'Dar'.
Medzinárodná možnosť je len pre bezhotovostné prevody. Prijímame rôzne meny a banka Citibank prevedie vašu sumu na USD. Nemáme žiadne účty s IBAN pre špecifické meny ani účet certifikovaný podľa SEPA.
Upozorňujeme, že nedokážeme automaticky potvrdiť prijatie darov pomocou bankového prevodu, nechajte si teda potvrdenie o prevode z vašej banky.
Nadácia Wikimedia si neúčtuje poplatok za prevod v prípade darov, no vaša miestna banka môže. Dôrazne odporúčame, aby ste si to preverili vo svojej banke, kým začnete prevod, aby ste sa uistili, že chápete, aké poplatky môžu vzniknúť pri darovaní nadácii Wikimedia.
Ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte akékoľvek otázky týkajúce sa bankových prevodov, napíšte nám e-mail na adresu: donate@wikimedia.org.


Darovanie prostredníctvom závetu

Váš dar nadácii Wikimedia Foundation zaručuje, že Wikipedia tu bude i pre ďalšie generácie. Darovanie prostredníctvom závetu je charitatívny dar v akejkoľvek výške určený prostredníctvom Vášho závetu alebo životného fondu. Tu sa môžete dozvedieť viac o darovaní prostredníctvom závetu alebo napíšte e-mail na benefactors@wikimedia.org

Znásobenie daru

Znásobenie daru je skvelý spôsob, ako jednoducho zdvojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť Váš dar nadácii Wikimedia Foundation.

Kliknutím sem zistíte, či Váš zamestnávateľ znásobí Váš dar nadácii Wikimedia Foundation.

Ak máte otázky týkajúce sa znásobenia daru zo strany Vášho zamestnávateľa, napíšte e-mail na adresu matching@wikimedia.org


Dary na základe dobrovoľnej práce

Mnohé spoločnosti v Spojených štátoch a Kanade poskytujú finančné príspevky neziskovým organizáciám podľa hodín dobrovoľnej práce vykonanej ich zamestnancami. Viac o programe poskytovania darov na základe dobrovoľnej práce sa dozviete tu.

Ak máte otázky týkajúce sa programu poskytovania darov na základe dobrovoľnej práce, napíšte e-mail na adresu matching@wikimedia.org

Zrážka zo mzdy

Niektorí zamestnávatelia v Spojených štátoch a Kanade ponúkajú jednoduchý a pohodlný spôsob, ako prispieť nadácii Wikimedia prostredníctvom zrážky zo mzdy. Overte si, či Vaša firma takúto možnosť ponúka, a všetku potrebnú dokumentáciu odošlite na:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


Fondy odporučené darcom

Fondy odporučené darcom (DAF) umožňujú kombinovať najvýhodnejšie daňové výhody s flexibilitou podporiť preferované veci. Ak chcete nadácii Wikimedia Foundation odporučiť grant priamo z Vášho DAF, pozrite si odkazy nižšie:

Ak máte ďalšie otázky alebo DAF podľa Vášho výberu nie je uvedený, napíšte nám na e-mailovú adresu benefactors@wikimedia.org

Platby cez Amazon

Môžete [ darovať v amerických dolároch cez Amazon. Vyberte sumu a kliknite na tlačidlo „Darovať cez Amazon“. Ak prispievate cez Amazon v mene inej ako americké doláre, vezmite prosím do úvahy, že zdroj Vášho financovania môže byť zamietnutý alebo môže dôjsť k ďalším poplatkom súvisiacim s prevodom poplatku do inej meny. Odporúčame Vám, aby ste sa obrátili na svoju banku, ktorá Vám poskytne ďalšie informácie.

Bitcoin


Donate with BitPay

Upozorňujeme, že nadácia Wikimedia Foundation môže vracať peniaze cez sieť Bitcoin len vo forme bitcoinov. Keďže bitcoiny neskladujeme, vrátenie peňazí bude vypočítané podľa čiastky v amerických dolároch, ktorú sme dostali po okamžitom prevode meny v čase poskytnutia daru na základe predajného kurzu bitcoinu nášho spracovateľa platieb v čase vrátenia peňazí. Nadácia Wikimedia Foundation nie je zodpovedná za žiadnu zmenu hodnoty vyplývajúcu z výkyvov menových kurzov.

Ak máte otázky, napíšte na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org.