Iné spôsoby ako darovať

From Donate
Jump to navigation Jump to search

Iné spôsoby ako darovať

Ďakujeme za váš záujem o poskytnutie daru nadácii Wikimedia Foundation, neziskovej organizácii, ktorá spravuje Wikipédiu a ďalšie bezplatné projekty týkajúce sa poznatkov.

Online dar

V závislosti od krajiny môžete jednoducho a bezpečne prispievať online kreditnou/debetnou kartou, prostredníctvom služby PayPal, Apple Pay, Google Pay, Amazon Pay, online bankovým prevodom atď. Vyberte kontinent, potom krajinu, kde nájdete dostupné spôsoby platby.


Mesačný dar

Pre automatický mesačný príspevok prostredníctvom kreditnej/debetnej karty alebo služby PayPal kliknite sem

Mesačný príspevok sa bude spracovávať, kým nás nepožiadate o jeho zrušenie.

Ak darujete pomocou kreditnej/debetnej karty, v niektorých prípadoch nás spracovatelia kreditných kariet informujú o aktualizácii údajov karty (vrátane dátumu exspirácie), aby sa zabezpečilo, že darovanie nebude prerušené. Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na poskytovateľa kreditnej karty, ktorý vám poskytne ďalšie informácie.

Bankový prevod

Akceptujeme rôzne meny a banka Citibank prevedie vašu sumu na USD alebo EUR.

V prípade domácich a medzinárodných prevodov v USD naším vkladovým účtom je
Banka: Citibank
Adresa: 590 Market Street, San Francisco, California, 94104 USA
ABA/ACH#: 321171184
Swift kód: CITIUS33
A/C#: 203129580
Telefón: 415-982-2960
Na darovanie v GBP
Číslo účtu: 18797250
Názov účtu: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Mena: GBP
IBAN: GB33CITI18500818797250
Swift kód: CITIGB2L
Zoradiť kód: 185008
Na darovanie v EUR
Číslo účtu: 18796270
Názov účtu: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Mena: EUR
IBAN: GB12CITI18500818796270
Swift kód: CITIGB2L
Zoradiť kód: 185008
Účet v EUR je v súlade so SEPA prevodom.

Upozorňujeme, že nedokážeme automaticky potvrdiť prijatie darov pomocou bankového prevodu, nechajte si teda potvrdenie o prevode z vašej banky. Ak by ste chceli dostať daňový doklad, odporúčame, aby ste sa obrátili na svoju banku a vytvorili prevod prostredníctvom služby Bill Pay (USA) alebo darovali iným spôsobom.

Nadácia Wikimedia si neúčtuje poplatok za prevod v prípade darov, no vaša miestna banka môže. Dôrazne odporúčame, aby ste si to preverili vo svojej banke, kým začnete prevod, aby ste sa uistili, že rozumiete, aké poplatky môžu vzniknúť pri darovaní nadácii Wikimedia.

Ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte akékoľvek otázky týkajúce sa bankových prevodov, napíšte nám e-mail na adresu donate@wikimedia.org.

Šek (poštou)

Dary poskytnuté šekom a peňažným príkazom sa spracúvajú v našej súkromnej poštovej schránke, ktorá sa nachádza na adrese uvedenej nižšie. Šeky adresujte spoločnosti „Wikimedia Foundation, Inc.“ a priložte list s vaším menom, poštovou adresou, telefónnym číslom, e-mailovou adresou a darovanou sumou. Neposielajte hotovosť poštou. Upozorňujeme, že v súčasnosti nemôžeme akceptovať šeky z Francúzska, Talianska alebo Španielska.

Pošlite svoje šeky alebo peňažné príkazy poštou na adresu:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

V prípade vysokých šekov vo výške 10 000 USD a viac nám pošlite e-mail na adresu benefactors@wikimedia.org, aby ste nás informovali o svojom prichádzajúcom dare.

Fondy odporučené darcom

Fondy odporučené darcom (DAF) umožňujú kombinovať najvýhodnejšie daňové výhody s flexibilitou podporiť preferované veci. Ak chcete nadácii Wikimedia Foundation odporučiť grant priamo z Vášho DAF, pozrite si odkazy nižšie:

Ak máte ďalšie otázky alebo DAF podľa Vášho výberu nie je uvedený, napíšte nám na e-mailovú adresu benefactors@wikimedia.org.

Darovanie akcií

Ak chcete presunúť akcie z vášho maklérskeho účtu na náš, uveďte maklérovi náš názov a číslo účtu. Po dokončení transakcie pošlite e-mail na adresu benefactors@wikimedia.org, aby sme mohli transakciu overiť. Bez overenia nemôžeme za váš dar vystaviť list s poďakovaním a daňové potvrdenie.

Bank Name
Bank of America
Account Name
Wikimedia Foundation – Gift Account
Account number
16-200-2942639
DTC Number
0955
Tax ID
20-0049703

Ak potrebujete pomoc pri darovaní akcií, obráťte sa na:

Avi Cohen, Bank of America: avi.cohen@bofa.com


Dar pre Endowment

Fond Wikimedia Endowment je naším trvalým záväzkom voči svetu slobodne zdieľaných poznatkov, teraz aj v budúcnosti. Ako fond, ktorý investuje do dlhodobého rastu, vytvára pevný finančný základ pre Wikipédiu a ďalšie projekty hnutia Wikimedia a pomáha zaistiť ich budúcnosť. Ďalšie informácie nájdete na adrese wikimediaendowment.org alebo na adrese endowment@wikimedia.org.

Darovať online

Váš dar pre fond Wikimedia Endowment bude mať trvalý prínos pre budúce generácie. Dar môžete poskytnúť ešte dnes prostredníctvom nášho online formulára na darovanie. Informácie o iných spôsoboch darovania fondu nájdete na stránke wikimediaendowment.org.


Darovanie prostredníctvom závetu

Môžete podporiť budúcnosť bezplatných poznatkov pre budúce generácie tým, že poskytnete dar vo svojom závete alebo iných plánoch týkajúcich sa nehnuteľností. Dedičský dar vás teraz nestojí nič a z akéhokoľvek dôvodu ho môžete kedykoľvek zmeniť. Potom bude váš dar pridaný do fondu Wikimedia Endowment, kde bude vaše dedičstvo naďalej pokračovať a trvalo podporovať projekty hnutia Wikimedia.

Ak chcete získať ďalšie informácie o dedičských daroch, kontaktujte legacy@wikimedia.org.

Znásobenie daru

Znásobenie daru je skvelý spôsob, ako jednoducho zdvojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť Váš dar nadácii Wikimedia Foundation.

Kliknutím sem zistíte, či Váš zamestnávateľ znásobí Váš dar nadácii Wikimedia Foundation. Zodpovedajúce informácie o daroch poskytla spoločnosť HEPdata.

Ak máte otázky týkajúce sa znásobenia daru zo strany Vášho zamestnávateľa, napíšte e-mail na adresu matching@wikimedia.org.

Ak chcete nominovať alebo zaregistrovať nadáciu na prijímanie zodpovedajúcich darov, uveďte nasledujúce kontaktné údaje:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Email: matching@wikimedia.org

Dary na základe dobrovoľnej práce

Mnohé spoločnosti v Spojených štátoch a Kanade poskytujú finančné príspevky neziskovým organizáciám podľa hodín dobrovoľnej práce vykonanej ich zamestnancami. Viac o programe poskytovania darov na základe dobrovoľnej práce sa dozviete tu.

Ak máte otázky týkajúce sa programu poskytovania darov na základe dobrovoľnej práce, napíšte e-mail na adresu matching@wikimedia.org.

Zrážka zo mzdy

Niektorí zamestnávatelia v Spojených štátoch a Kanade ponúkajú jednoduchý a pohodlný spôsob, ako prispieť nadácii Wikimedia prostredníctvom zrážky zo mzdy. Overte si, či Vaša firma takúto možnosť ponúka, a všetku potrebnú dokumentáciu odošlite na:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Kombinovaná federálna kampaň

Veľa federálnych a štátnych zamestnancov sa rozhodne poskytnúť dar nadácii Wikimedia Foundation prostredníctvom kombinovanej federálnej kampane (CFC), programu poskytovania darov na pracovisku. Ak by ste chceli poskytnúť dar nadácii Wikimedia Foundation ako súčasť programu Educate America! CFC, obráťte sa na oddelenie ľudských zdrojov, kde vám poskytnú pokyny.

Naše číslo CFC je 61478.

Ak máte otázky, napíšte na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org.