Inne sposoby zrobienia darowizny

From Donate
Jump to navigation Jump to search

Inne sposoby zrobienia darowizny

Dziękujemy za zainteresowanie przekazaniem darowizny na rzecz Wikimedia Foundation, organizacji non-profit, która umożliwia funkcjonowanie Wikipedii i wspiera inne projekty związane ze swobodnym dostępem do wiedzy.

Datki przekazywane online

Możesz łatwo i bezpiecznie przekazywać datki online, korzystając z metod takich jak: karta kredytowa/debetowa, PayPal, Apple Pay, Google Pay, Amazon Pay, przelew internetowy i innych – zależnie od kraju. Wybierz swój kontynent, a następnie kraj, aby dowiedzieć się o dostępnych metodach płatności.


Darowizny comiesięczne

Kliknij tutaj, jeśli chcesz skorzystać z opcji darowizny okresowej i aktywować comiesięczne płatności, które będą automatycznie pobierane z Twojej karty kredytowej/płatniczej lub konta w serwisie PayPal.

Miesięczna darowizna będzie przekazywana do momentu, gdy poprosisz nas o jej anulowanie.

W przypadku wpłat kartą kredytową/debetową, podmioty przetwarzające płatności kartami kredytowymi niekiedy powiadamiają nas o aktualizacjach danych kart (w tym daty ważności), aby zapewnić, że darowizny będą przekazywane bez zakłóceń. W razie pytań na ten temat skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej, aby uzyskać więcej informacji.

Przelew bankowy

Akceptujemy różne waluty, a Citibank przekonwertuje Twoją darowiznę na euro lub USD.

Wyłączne konto depozytowe dla przelewów krajowych i międzynarodowych w USD
Nazwa banku: Citibank
Adres banku: 590 Market Street, San Francisco, California, 94104 USA
ABA/ACH#: 321171184
Kod Swift: CITIUS33
A/C#: 203129580
Telefon: 415-982-2960
Aby przekazać darowiznę w GBP
Numer konta: 18797250
Nazwa konta: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Waluta: GBP
IBAN: GB33CITI18500818797250
Kod Swift: CITIGB2L
Kod rozliczeniowy (sort code): 185008
Aby przekazać darowiznę w EUR
Numer konta: 18796270
Nazwa konta: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Waluta: EUR
IBAN: GB12CITI18500818796270
Kod Swift: CITIGB2L
Kod rozliczeniowy (sort code): 185008
Konto EUR jest zgodne z SEPA.

Zwracamy uwagę, że nie możemy automatycznie potwierdzić otrzymania przelewu z darowizną, dlatego zalecamy zachowanie bankowego potwierdzenia transakcji. Jeśli chcesz otrzymać pokwitowanie podatkowe, radzimy skontaktować się ze swoim bankiem w celu wykonania przelewu za pośrednictwem Bill Pay (USA) lub przekazać darowiznę inną metodą.

Fundacja Wikimedia nie pobiera żadnych opłat za przelewy z darowiznami, ale może to zrobić Twój bank. Radzimy, aby przed dokonaniem przelewu sprawdzić w swoim banku, czy znane są Ci wszelkie opłaty, które możesz ponieść w związku z przekazaniem darowizny na rzecz Wikimedia.

Aby uzyskać więcej informacji lub jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przelewów bankowych, prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem donate@wikimedia.org.

Czeki (przesyłane pocztą)

Darowizny w postaci czeków i przekazów pieniężnych są przetwarzane w ramach naszej skrytki pocztowej, znajdującej się pod adresem poniżej. Prosimy o dokonywanie płatności na rzecz „Wikimedia Foundation, Inc.” z dołączonym listem zawierającym Twoje imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu, adres e-mail oraz kwotę darowizny. Prosimy nie wysyłać gotówki pocztą. Uwaga: obecnie nie przyjmujemy czeków z Francji, Włoch i Hiszpanii.

Prosimy wysyłać czeki lub przekazy pieniężne na adres:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

W przypadku dużych czeków na kwotę powyżej 10 000 USD, prosimy o wiadomość e-mail na adres benefactors@wikimedia.org, aby powiadomić nas o nadchodzącej darowiźnie.

Fundusze powierzone

Fundusze powierzone pozwalają na połączenie najkorzystniejszych ulg podatkowych i elastyczności w przekazywaniu darowizn na wskazane przez Ciebie cele. Jeśli chcesz wesprzeć Wikimedia Foundation ze środków swojego funduszu powierzonego, prosimy o zapoznanie się z poniższymi odnośnikami:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat funduszy powierzonych lub jeśli Twój fundusz powierzony nie znajduje się na powyższej liście, prosimy o kontakt pod adresem e-mail benefactors@wikimedia.org

Darowizny w postaci papierów wartościowych

Aby przenieść akcje ze swojego biura maklerskiego do naszego, należy podać mu naszą nazwę i numer konta. Po zakończeniu transakcji, prosimy o e-mail na adres benefactors@wikimedia.org, abyśmy mogli zweryfikować transakcję. Bez weryfikacji nie będziemy w stanie wystawić listu z podziękowaniem i pokwitowania podatkowego za Twoją darowiznę.

Bank Name
Bank of America
Account Name
Wikimedia Foundation – Gift Account
Account number
16-200-2942639
DTC Number
0955
Tax ID
20-0049703

Jeśli potrzebujesz pomocy w dokonaniu darowizny akcji, prosimy o kontakt:

Avi Cohen, Bank of America: avi.cohen@bofa.com


Darowizna wieczysta

Fundusz Wikimedia Endowment jest naszym nieustającym zobowiązaniem na rzecz swobodnego przepływu wiedzy na całym świecie, dziś i zawsze. Jako fundusz prowadzony w perspektywie długofalowego wzrostu, tworzy on solidne podstawy finansowe dla Wikipedii i innych projektów Wikimedia oraz pomaga zapewnić ich przyszłość. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę Wikimedia Endowment lub napisz do nas na adres endowment@wikimedia.org.

Darowizny przekazywane online

Każda darowizna dla Wikimedia Endowment oznacza trwałe korzyści dla przyszłych pokoleń. Możesz już dziś przekazać datek korzystając ze specjalnego internetowego formularza. Aby uzyskać informacje na temat innych sposobów przekazywania środków na rzecz Wikimedia Endowment, odwiedź stronę wikimediaendowment.org.


Darowizny spadkowe

Możesz wesprzeć przyszłość wolnej wiedzy dla przyszłych pokoleń dokonując darowizny w testamencie lub innym planie majątkowym. Darowizna testamentowa nic Cię nie kosztuje i może być zmieniona w dowolnym momencie, z dowolnego powodu. Po jej zrealizowaniu, Twoja darowizna zostanie dodana do wieczystego funduszu Wikimedia Endowment, jako Twoje trwałe dziedzictwo i wsparcie dla projektów Wikimedia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przekazania darowizny ze spadku, skontaktuj się z nami pod adresem legacy@wikimedia.org.

Zakładowe programy charytatywne

Zakładowe programy charytatywne (ang. matching gifts programs) są wspaniałym i łatwym sposobem na podwojenie lub nawet potrojenie darowizny na rzecz Wikimedia Foundation.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić czy Twój pracodawca wesprze datek na rzecz Wikimedia Foundation. Informacje HEPdata na temat programu podwajania darowizn.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakładowego programu charytatywnego w Twoim miejscu pracy, prosimy o kontakt pod adresem e-mail matching@wikimedia.org.

W celu wskazania lub zarejestrowania fundacji jako odbiorcy podwójnej darowizny, prosimy o podanie następujących informacji kontaktowych:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Email: matching@wikimedia.org

Wolontariat pracowniczy

Wiele przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prowadzi programy, w ramach których za każdą godzinę przepracowaną przez swoich pracowników na rzecz organizacji charytatywnych przekazują darowizny pieniężne na rzecz owych organizacji (tzw. Volunteer Hour Match programs). Dowiedz się więcej na ten temat.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie tego typu programów, prosimy o kontakt pod adresem e-mail matching@wikimedia.org.

Dobrowolne potrącenia z wynagrodzenia

Niektórzy pracodawcy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie umożliwiają przekazanie darowizn na rzecz Wikimedia Foundation w łatwy i wygodny sposób za pomocą dobrowolnych potrąceń z wynagrodzenia. Sprawdź, czy Twój pracodawca daje taką możliwość i prześlij wszystkie niezbędne dokumenty na adres:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Combined Federal Campaign

Wielu pracowników federalnych i stanowych decyduje się przekazać darowiznę na rzecz Wikimedia Foundation za pośrednictwem Combined Federal Campaign (CFC) – programu darowizn w miejscu pracy. Jeśli pragniesz przekazać darowiznę dla Wikimedia Foundation w ramach programu Educate America! CFC, skontaktuj się ze swoim działem kadr w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Nasz numer CFC to 61478.

Pytania prosimy kierować na adres donate@wikimedia.org.