Inne sposoby zrobienia darowizny

From Donate
Jump to navigation Jump to search

Wikimedia Foundation

Inne sposoby zrobienia darowizny

Karty kredytowe/płatnicze

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pomocą karty kredytowej/płatniczej, cyfrowego portfela lub przelewu internetowego (dostępne tylko w wybranych państwach), wybierz kontynent i państwo zamieszkania, by zapoznać się z dostępnymi metodami płatności.

PayPal

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pomocą serwisu PayPal, wybierz walutę z poniższej listy, by przejść dalej.

Darowizny comiesięczne

Kliknij tutaj, jeśli chcesz skorzystać z opcji darowizny okresowej i aktywować comiesięczne płatności, które będą automatycznie pobierane z Twojej karty kredytowej/płatniczej lub konta w serwisie PayPal.

Czeki (przesyłane pocztą)

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pomocą czeku, wystaw go na Wikimedia Foundation, Inc. Prosimy nie przesyłać gotówki pocztą.

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


Darowizny w postaci papierów wartościowych

Jeśli chcesz przekazać darowiznę w postaci papierów wartościowych, przekaż swojemu maklerowi naszą nazwę, numer naszego konta maklerskiego i identyfikator DTCC. Po dokonaniu transakcji prosimy o wysłanie e-maila pod adres benefactors@wikimedia.org w celu jej zweryfikowania.

Wikimedia Foundation, Inc. Bank of America

DTC Eligible Securities The Depository Trust Company (DTC) DTC Account Number: 0955 Ref: #16-200-2942639 Account Name: Wikimedia Foundation – Gift Account

Jeśli potrzebujesz pomocy w procesie przekazywania nam papierów wartościowych, prosimy o kontakt z Avi Cohen.

Przelew bankowy

Akceptujemy różne waluty, a Citibank zamieni Twoją darowiznę na euro lub USD.

Fundacja Wikimedia nie ma lokalnego konta bankowego w każdym kraju, ale mamy dwa konta, które akceptują przelewy międzynarodowe. Do przelewu prosimy użyć następujących informacji:

Konto euro
Nazwa banku: Citibank
Adres banku: Citigroup Centre, Canada Square, Canary Wharf, London E14 5LB, United Kingdom
Tytuł konto: WIKIMEDIA FOUNDATION INC
Nr rachunku: 18796270
IBAN: GB12CITI18500818796270
Kod SWIFT: CITIGB2L
Konto USD
Nazwa banku: Citibank
Adres banku: 590 Market Street, San Francisco, California, 94104 USA
Telefon: 415-982-2960
Kod SWIFT: CITIUS33
Nr rachunku: 203129580

Prosimy dodać także słowo „Donation” (darowizna) w polu Instrukcje dodatkowe/specjalne.

Przed dokonaniem przelewu prosimy zapoznać się z poniższymi uwagami:

Fundacja Wikimedia nie pobiera żadnych opłat za przelewy z darowiznami, ale może to robić Państwa bank. Przed zainicjowaniem przelewu zalecamy skontaktowanie się ze swoim bankiem i zapytanie o wszelkie opłaty, które bank może doliczyć do kwoty przelewu.

Zwracamy uwagę, że nie możemy automatycznie potwierdzić otrzymania przelewu z darowizną, dlatego zalecamy zachowanie bankowego potwierdzenia.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących przelewów bankowych na rzecz Wikimedia Foundation, prosimy o kontakt pod adresem e-mail donate@wikimedia.org


Darowizny spadkowe

Twoja darowizna na rzecz Wikimedia Foundation przyczynia się do utrzymania Wikipedii dla kolejnych pokoleń. Darowiznę możesz określić w dowolnej wysokości w testamencie lub tzw. funduszu powierniczym (ang. living trust). W celu uzyskania dodatkowych informacji zapoznaj się z naszą stroną na ten temat lub skontaktuj się z nami pod adresem e-mail benefactors@wikimedia.org.

Zakładowe programy charytatywne

Zakładowe programy charytatywne (ang. matching gifts programs) są wspaniałym i łatwym sposobem na podwojenie lub nawet potrojenie darowizny na rzecz Wikimedia Foundation.

Sprawdź, czy Twój pracodawca wesprze darowiznę na rzecz Wikimedia Foundation.

eśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakładowego programu charytatywnego w Twoim miejscu pracy, prosimy o kontakt pod adresem e-mail matching@wikimedia.org.


Wolontariat pracowniczy

Wiele przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prowadzi programy, w ramach których za każdą godzinę przepracowaną przez swoich pracowników na rzecz organizacji charytatywnych przekazują darowizny pieniężne na rzecz owych organizacji (tzw. Volunteer Hour Match programs). Dowiedz się więcej na ten temat.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie tego typu programów, prosimy o kontakt pod adresem e-mail matching@wikimedia.org.

Dobrowolne potrącenia z wynagrodzenia

Niektórzy pracodawcy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie umożliwiają przekazanie darowizn na rzecz Wikimedia Foundation w łatwy i wygodny sposób za pomocą dobrowolnych potrąceń z wynagrodzenia. Sprawdź, czy Twój pracodawca daje taką możliwość i prześlij wszystkie niezbędne dokumenty na adres:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


Fundusze powierzone

Fundusze powierzone pozwalają na połączenie najkorzystniejszych ulg podatkowych i elastyczności w przekazywaniu darowizn na wskazane przez Ciebie cele. Jeśli chcesz wesprzeć Wikimedia Foundation ze środków Twojego funduszu powierzonego, prosimy o zapoznanie się z poniższymi odnośnikami:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat funduszy powierzonych lub jeśli Twój fundusz powierzony nie znajduje się na powyższej liście, prosimy o kontakt pod adresem e-mail $benefactors-email. benefactors@wikimedia.org

Płatności Amazon

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pośrednictwem systemu płatności firmy Amazon (Amazon Payments), [$amazon-url kliknij tutaj], wybierz odpowiednią kwotę i naciśnij przycisk „Przekaż darowiznę za pomocą Amazona”.

Darowizny przekazane za pośrednictwem systemu płatności Amazon będą przetwarzane wyłącznie w dolarach amerykańskich. Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że darowizny przekazywane w walucie innej niż dolar amerykański mogą być odrzucone lub do przekazanej kwoty mogą być doliczone dodatkowe opłaty wynikające z konieczności przeliczenia płatności z waluty miejscowej.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat prosimy o skontaktowanie się z Twoim bankiem.

Cryptocurrency


Donate with BitPay

Please note that the Wikimedia Foundation can only refund cryptocurrency donations in cryptocurrency. Because we do not store cryptocurrency, refunds will be calculated based on the U.S. Dollar amount we received via instant exchange at the time of the donation, using our payment processor's sell rate when the refund is issued. Network and miner fees cannot be refunded. The Wikimedia Foundation is not responsible for any change in value based on fluctuating exchange rates.

For questions, please contact donate@wikimedia.org.