Problemy z darowizną

From Donate
Jump to navigation Jump to search
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Problemy z darowizną

Czy ta witryna jest bezpieczna?

Witryna umożliwiająca realizację wpłat na rzecz fundacji Wikimedia Foundation jest całkowicie bezpieczna. Strona, na której się znajdziesz po kliknięciu baneru albo łącza do wpłaty, znajduje się w zabezpieczonej stronie (https); wszystkie informacje są szyfrowane i przetwarzane zgodnie z najwyższymi standardami ochrony danych.

Moja preferowana metoda płatności nie jest jeszcze udostępniana przez fundację Wikimedia Foundation.

Niestety obecnie nie udostępniamy Twojej preferowanej metody płatności; mamy nadzieję, że przy okazji realizowanych w przyszłości zbiórek pieniędzy będziemy mogli zaproponować nowe opcje wpłaty w dodatkowych walutach. Zapoznaj się również z naszą pełną listą innych sposobów wsparcia.

Dlaczego moja wpłata kartą kredytową/debetową została odrzucona?

Jeśli próba przekazania darowizny nie powiodła się, sprawdź kartę debetową/kredytową:

  • Twoja karta kredytowa/debetowa powinna obsługiwać transakcje międzynarodowe. Karty, które można wykorzystywać tylko w kraju (karty krajowe), nie są obecnie akceptowane. Zadzwoń do swojego banku i poproś o włączenie obsługi transakcji międzynarodowych.
  • W UE / Wielkiej Brytanii kładzie się coraz większy nacisk na bezpieczeństwo. Niektóre banki wymagają powiązania PIN-u z kartą kredytową (3D Secure). Niepodanie PIN-u lub podanie błędnego PIN-u może być powodem odrzucenia transakcji. Należy wtedy skontaktować się z bankiem, który wydał kartę.
  • Nie wszystkie karty wirtualne są obecnie akceptowane. Karty wirtualne są często używane do zakupów internetowych w celu ochrony wrażliwych danych karty fizycznej użytkownika. Zapewniamy jednak, że nasz mechanizm przetwarzania wpłat jest obsługiwany przez profesjonalne podmioty, które przestrzegają wszystkich przepisów, a dane użytkowników są w pełni zabezpieczone. Jeśli zatem Twoja karta wirtualna zostanie odrzucona, spróbuj użyć tradycyjnej karty kredytowej/debetowej.
  • Jeśli używasz karty debetowej, zauważ, że kod zabezpieczający (CVV) jest opcjonalny. Jeśli Twoja karta debetowa nie ma kodu CVV, wystarczy pominąć odpowiednie pole.
  • Twój bank mógł oznaczyć tę transakcję jako podejrzaną. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli po raz pierwszy wpłacasz darowiznę na rzecz fundacji Wikimedia. Zadzwoń do swojego banku i poproś o odblokowanie realizowanych w przyszłości transakcji na rzecz fundacji Wikimedia, aby Twoje kolejne darowizny mogły być przetwarzane. Jeśli Twój bank lub firma obsługująca kartę kredytową nie jest w stanie zidentyfikować przyczyny problemu, prosimy o kontakt pod adresem donate@wikimedia.org.[1] Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie podawać numerów kart kredytowych w wiadomościach e-mail.

Dlaczego moja wpłata za pośrednictwem serwisu Paypal została odrzucona?

Jeśli Twoja wpłata zrealizowana za pośrednictwem serwisu PayPal została odrzucona albo Twoja darowizna cykliczna została anulowana, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta PayPal w celu uzyskania dodatkowych informacji. Możesz również zadzwonić do PayPal bezpośrednio pod numer 888-221-1161 lub 402-935-2050, jeśli dzwonisz spoza USA. Oto kilka częstych powodów, dla których wpłaty się nie udają:

  • Serwis PayPal wymaga niekiedy wskazania rezerwowej metody płatności z różnych względów takich jak przekroczenie miesięcznego progu wydatków albo wykonanie przelewu. Możesz rozwiązać ten problem, dodając rezerwową metodę płatności na swoim koncie.
  • Niekiedy serwis PayPal może błędnie wskazać, że nie przyjmujemy darowizn z danego kraju. Jednakże tę wiadomość możesz otrzymać dlatego, że PayPal potrzebuje od Ciebie dodatkowych danych osobowych. Skontaktuj się z działem obsługi klienta serwisu PayPal, aby dowiedzieć się więcej. Jest to szczególnie częste na niektórych wyspach Azji i Pacyfiku.
  • Należy pamiętać, że ze względu na przepisy krajowe nie możemy już przyjmować darowizn realizowanych za pośrednictwem serwisu Paypal z Singapuru.

Przysłano mi wiadomość o błędzie, ale mimo to widzę obciążenie na wyciągu.

  • Jeśli przysłano Ci wiadomość o błędzie stwierdzającą, że Twoja transakcja nie mogła zostać zaakceptowana, Twoja wpłata mogła nie zostać przetworzona albo zaakceptowana przez fundację Wikimedia Foundation. Prosimy o kontakt pod adresem donate@wikimedia.org[1] w celu uzyskania dalszych informacji na temat wpłaty. Prosimy nie podawać numerów kart kredytowych w wiadomościach e-mail.
  • Obciążenie może widnieć na karcie jako kwota zatrzymana przez bank, ponieważ jest to standardowa procedura operacyjna w przypadku każdej transakcji internetowej. Jeśli Twoja wpłata nie powiodła się, Twój bank zwolni te środki w ciągu około 3–5 dni roboczych, w zależności stosownego regulaminu. Jeśli chcesz ponownie spróbować przekazać darowiznę, odwiedź naszą stronę Sposoby wsparcia, na której znajdziesz wszystkie dostępne opcje.

Dlaczego formularz darowizny nie akceptuje moich danych?

Musisz korzystać z aktualnej wersji przeglądarki, mieć włączoną obsługę języka JavaScript i nie możesz umieścić określonych domen na białej liście. Należy również sprawdzić, czy poprawnie wpisano dane we wszystkich polach (pisownia adresu e-mail czy liczba cyfr w numerze karty kredytowej). Zauważ, że dodatkowe spacje w tych polach mogą spowodować błąd.

Dlaczego otrzymuję ostrzeżenie/certyfikat błędu podczas próby przekazania darowizny?

Jeśli podczas próby przekazania darowizny pojawi się ostrzeżenie/certyfikat błędu, prawdopodobnie jest to spowodowane nieaktualną wersją przeglądarki. Zaktualizuj przeglądarkę do nowszej wersji albo użyj innej przeglądarki.

Dlaczego nie widzę mojej waluty albo kraju w formularzu darowizny?

Wybrany baner darowizny jest skonfigurowany tak, aby określać Twoje położenie na podstawie adresu IP podanego przez dostawcę usług internetowych. Niewielka liczba darczyńców napotyka kłopoty z geolokalizacją na podstawie adresu IP i potrzebuje baneru specyficznego dla swojego kraju zamieszkania — ten problem często występuje w czasie podróży. W takim przypadku należy wysłać wiadomość e-mail do zespołu ds. pozyskiwania funduszy na adres donate@wikimedia.org[1]. Pamiętaj, aby podać nazwę swojego kraju zamieszkania lub walutę, abyśmy mogli wysłać Ci poprawny adres URL do wpłaty.

Jak mogę zaktualizować/anulować moją cykliczną darowiznę?

Instrukcje dotyczące anulowania oraz aktualizowania płatności cyklicznych można znaleźć w sekcji: Anulowanie albo zmiana wsparcia cyklicznego.

Dlaczego kwota widoczna na wyciągu bankowym jest większa niż kwota mojej darowizny?

Ani Wikimedia Foundation, ani firmy, które zajmują się przetwarzaniem kart kredytowych w naszym imieniu, nie nakładają opłat transakcyjnych na darowizny. Jednak w niektórych przypadkach banki mogą nakładać opłaty za transakcje transgraniczne i zagraniczne. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować to zjawisko i przepraszamy, jeśli dodatkowe opłaty zostały naliczone. Ponieważ to nie my pobieramy te opłaty, nie jesteśmy w stanie ich zwrócić, ale jeśli chcesz otrzymać zwrot darowizny w ramach rekompensaty, wyślij e-mail na adres donate@wikimedia.org[1].

Nadal masz problemy?

Zespół ds. pozyskiwania funduszy fundacji Wikimedia Foundation jest niewielki, więc koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęstsze pytania ujęte powyżej. Prosimy również o zapoznanie się z naszymi często zadawanymi pytaniami (FAQ), możesz tam znaleźć rozwiązania dla napotkanych przez siebie problemów. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemu z wpłatami, prosimy o kontakt pod adresem donate@wikimedia.org[1]. Prosimy o poinformowanie nas, której przeglądarki i łącza do wpłat używasz a także o podanie treści komunikatu o błędzie albo, jeśli to możliwe, o przesłanie zrzutu ekranu. Prosimy nie przesyłać numerów kart kredytowych w wiadomościach e-mail.

  1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 Ze względu na ilość zapytań, jakie otrzymujemy, używamy Zendesk jako platformy do udzielania odpowiedzi darczyńcom. Wysyłając wiadomość na adres donate@wikimedia.org, przyjmujesz do wiadomości, że Twoje dane będą przetwarzane przez Zendesk Group zgodnie z regulaminem Zendesk. Użytkownicy z następujących krajów powinni zapoznać się z sekcją A polityki prywatności Zendesk, aby uzyskać więcej informacji na temat praktyk Zendesk w konkretnych krajach: Australia, Brazylia, Kanada, Japonia, Nowa Zelandia i Singapur.