בעיות בתרומה?

From Donate
Jump to navigation Jump to search

בעיות בתרומה?

האם אתר זה מאובטח?

אתר התרומות של Wikimedia Foundation מאובטח ברמה הגבוהה ביותר. לאחר לחיצה על הכרזה או כניסה לקישור לתרומה, הדף שיופיע לך נמצא באתר מאובטח (https). כל המידע מוצפן ומנוהל על פי סטנדרטים להגנת נתונים ברמה הגבוהה ביותר.

שיטת התשלום המועדפת עליי אינה נתמכת עדיין על־ידי קרן ויקמדיה.

אנחנו מצטערים שאיננו יכולים להציע בשלב זה את שיטת התשלום המבוקשת; אנו מקווים כי במבצעי ההתרמה העתידיים נוכל להוסיף שיטות תשלום ותמיכה במטבעות נוספים. אנו ממליצים לעיין ברשימה המלאה של דרכים נוספות לתרום.

מדוע נדחתה התרומה שלי בכרטיס אשראי/חיוב?

אם ניסיון התרומה שלך כשל, נא לבדוק את הבעיות האפשריות הבאות בכרטיס האשראי או החיוב שלך:

 • כרטיס האשראי/חיוב שלך צריך להיות מופעל לשימוש בינלאומי. כרטיסים שמאפשרים שימוש במדינה שלך בלבד (כלומר, כרטיסים מקומיים) לא מתקבלים בשלב הזה. נא ליצור קשר עם הבנק שלך ולבקש גישה לשימוש בינלאומי בכרטיס.
 • יש התמקדות מוגברת בביטחון במדינות האיחוד האירופי/בריטניה שבהן בנקים מסוימים דורשים לשייך קוד PIN לכרטיס האשראי שלכם (3D Secure). אם קוד ה־PIN אינו קיים, או אינו תואם, הדבר עלול להיות סיבה לדחייה, ומומלץ לבדוק זאת עם הבנק שהנפיק את כרטיס האשראי.
 • לא כל הכרטיסים הווירטואליים יכולים להתקבל בשלב הזה. כרטיסים וירטואליים משמשים לרוב לביצוע רכישות באינטרנט בכדי להגן על המידע הרגיש של הכרטיס הרגיל שלך. אולם, אתה יכול להיות בטוח שתהליך ההתרמה שלנו מאובטח כראוי. אז אם הכרטיס הווירטואלי שלך נדחה, נא לנסות להשתמש בכרטיס אשראי/חיוב רגיל במקום זאת.
 • אם אתה משתמש בכרטיס חיוב, נא לשים לב כי קוד הביטחון (CVV) אינו חובה. אם כרטיס החיוב שלך לא מכיל CVV, אפשר פשוט לדלג על השדה הזה.
 • ייתכן כי הבנק שלך סימן את ההעברה ומעכב אותה. זוהי אפשרות סבירה, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתה תורם לוויקימדיה. נא ליצור קשר עם הבנק שלך ולבקש שהם יאפשרו לך לבצע עסקאות עתידיות עם קרן ויקימדיה, כך שהתרומות הבאות שלך יעובדו אוטומטית. אם הבנק שלך או חברת כרטיס האשראי שלך אינם מסוגלים לאתר את מקור הבעיה, נא לכתוב לנו ב-donate@wikimedia.org[1]. למען השמירה על ביטחונך, אנא אל תכלול את פרטי כרטיס האשראי שלך בדוא"ל.

מדוע התרומה שלי באמצעות פייפל נדחתה?

אם תרומתך באמצעות פייפל נדחתה, או שתרומתך החוזרת באמצעות מינוי בוטלה, נא ליצור קשר עם שירות הלקוחות של פייפל לפרטים נוספים. באפשרותך גם להתקשר ישירות לפייפל בטלפון מספר 888-221-1161 (בארצות הברית) או במספר 402-935-2050 אם אתה מתקשר מחוץ לארצות הברית.

להלן כמה סיבות נפוצות לכך שתרומות נכשלות:

 • לפעמים, פייפל דורשת שיטת תשלום נוספת מסיבות שונות, כמו למשל הגעה למקסימום ההוצאות האפשרי ללקוח או לעיסקה. אתה יכולים לפתור זאת על־ידי הוספת שיטת תשלום חלופית לחשבון שלך.
 • לעתים, פייפל יכולה לספק לך הודעת שגיאה האומרת שלא ניתן לקבל תרומות במדינה מסויימת. למרות זאת, יכול להיות שאתה מקבל את ההודעה הזו משום שפייפל צריכה פרטים אישיים נוספים ממך. נא ליצור קשר עם שירות הלקוחות של פייפל בנושא זה. הבעיה הזאת נפוצה במיוחד בחלקים מסוימים של אסיה ובאיים באוקיינוס השקט.
 • נא לשים לב לכך שבשל חוקים ותקנות מקומיים, איננו יכולים לקבל תרומות באמצעות פייפל מסינגפור.

קיבלתי הודעת שגיאה, אבל אני עדיין רואה חיוב בפירוט החיובים שלי.

 • אם קיבלת הודעת שגיאה המציינת כי לא ניתן לקבל את העסקה שלך, התרומה שלך כנראה לא עובדה או לא התקבלה על־ידי קרן ויקימדיה. אנא צור קשר ב-donate@wikimedia.org[1] לפרטים נוספים לגבי התרומה שלך. נא לא לציין את פרטי כרטיס האשראי שלך בדוא"ל.
 • חיוב אשר מעוכב על־ידי הבנק יכול להופיע בפירוט החיובים שלך, מכיוון שזוהי פרוצדורה רגילה לכל עסקה מקוונת. אם התרומה שלך נכשלה, הבנק שלך ישחרר את הכספים תוך כשלושה עד חמישה ימי עסקים, בהתאם לחוקים ולתקנות שלו. אם אתה מעוניין לנסות ולתרום שוב, נא לבבקר בדף דרכים לתרום לצורך פירוט מלא של האפשרויות העומדות בפניכם.

מדוע טופס ההתרמה שלכם אינו מסכים לקבל את המידע שלי?

נא לשים לב שהדפדפן שלך מעודכן, שהפעלת JavaScript ושאתה לא מאפשר רק תחומים (דומיינים) מסוימים בתוכנת סינון אתרים. נא לבדוק גם שהקלדתם נכונה את כל הפרטים בכל השדות, כמו למשל איות כתובת הדוא"ל שלך וספרות כרטיס האשראי שלך. רווחים מיותרים בשדות האלה יכולים ליצור הודעת שגיאה.

מדוע קיבלתי הודעת שגיאה או אזהרה כאשר ניסיתי לבצע תרומה?

אם אתה רואה הודעת שגיאה או אזהרה בזמן ניסיון לבצע תרומה, סביר מאוד להניח שהסיבה לכך היא שהדפדפן שלך אינו מעודכן. נא לעדכן את הדפדפן שלך לגרסה חדשה יותר או להשתמש בדפדפן אחר.

מדוע איני רואה את המטבע שלי או את המדינה שלי בטופס התרומה?

כרזת התרומה שלחצת עליה מתוכנתת על בסיס גאוגרפי ומתבססת על כתובת ה־IP שמעביר ספק האינטרנט שלך. מספר מועט של תורמים נתקלים בבעיה בנושא הזיהוי הגאוגרפי שלהם באמצעות IP, והם זקוקים לכרזה המתאימה למדינת הבית שלהם. זה קורה במיוחד כאשר מטיילים מחוץ למדינה. אם זו הבעיה שנתקלת בה, נא לשלוח דוא"ל לצוות גיוס הכספים שלנו ב-donate@wikimedia.org[1]. נא להקפיד לציין את שם מדינת הבית שלך ו/או את המטבע הרלוונטי, על מנת שנוכל להפנות אותך לדף התרומה הנכון.

כיצד אוכל לעדכן/לבטל מינוי לתרומה חוזרת?

ר' את הדף הבא לגבי הוראות ביטול או עדכון תשלומים חוזרים: ביטול או עדכון תרומות חוזרות.

מדוע הסכום המופיע בדפי החיובים שלי גדול מסכום התרומה שלי?

Wikimedia Foundation והחברות שבהן אנו נעזרים לעיבוד כרטיסי אשראי אינן גובות עמלות עסקה על תרומות. עם זאת, במקרים מסוימים בנקים עשויים להחיל עמלות על עסקאות חוצות גבולות וזרות. אנו שואפים למזער תופעה זו, ומתנצלים אם חיובים כאלה הוחלו עליך. מכיוון שאיננו גובים עמלות אלה, אין באפשרותנו להחזיר אותן. עם זאת, אם אתם מעוניינים לקבל החזר של תרומתכם כדי לקזז אותן, אנא שלחו דוא"ל לכתובת donate@wikimedia.org[1].

האם אתם עדיין נתקלים בבעיה?

צוות גיוס הכספים בקרן ויקימדיה הוא צוות קטן. לכן, אתם מתבקשים לקרוא היטב את כל השאלות הנפוצות למעלה. אנא הקדישו זמן לקריאת דף השאלות הנפוצות, מכיוון שדף זה עשוי לעזור לכם לפתור כל בעיה בה נתקלתם. אם עדיין יש לכם ספק או שאתם עדיין זקוקים לעזרה באיתור העיסקה שלכם, אנא צרו קשר באמצעות donate@wikimedia.org[1]. יש לציין באיזה דפדפן ובאיזה קישור לתרומה אתה משתמשים ולספק תיאור, או, אם ניתן, צילום מסך של השגיאה. נא לא לכלול בהודעת הדוא"ל מספרי כרטיסי אשראי.


 1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 עקב היקף הפניות שאנו מקבלים, אנו משתמשים ב־Zendesk כפלטפורמת תגובה לתורמים. על־ידי שליחת דוא"ל אל donate@wikimedia.org, אתה מבין שהמידע שלך יעובד על־ידי Zendesk Group בהתאם לתנאים של Zendesk. על משתמשים מהמדינות הבאות לעיין בסעיף A של מדיניות הפרטיות של Zendesk לקבלת מידע נוסף על שיטות מדיניות הפרטיות של Zendesk במדינתם: אוסטרליה, ברזיל, קנדה, יפן, ניו זילנד וסינגפור.