Máte problém s darovaním?

From Donate
Jump to navigation Jump to search

Máte problém s darovaním?

Je táto stránka zabezpečená?

Webová stránka venovaná nadácii Wikimedia Foundation je mimoriadne bezpečná. Po kliknutí na informačný panel alebo po odkaze na darovanie sa stránka, na ktorú ste sa dostali, nachádza na zabezpečenej stránke (https); všetky informácie sú šifrované a zaobchádza sa s nimi podľa najvyššieho štandardu ochrany údajov.

Platobnú metódu, ktorú preferujem, ešte nadácia Wikimedia Foundation neponúka.

Ospravedlňujeme sa, ale momentálne Vám nemôžeme ponúknuť Vami preferovaný spôsob platby. Dúfame však, že v budúcich kampaniach budeme mať ďalšie možnosti, ako prispieť v ďalších menách. Prehliadnite si tiež náš úplný zoznam ďalších spôsobov darovania.

Prečo bol dar, ktorý som poskytol prostredníctvom kreditnej/debetnej karty, zamietnutý?

Ak bol Váš pokus o prispenie neúspešný, skontrolujte, či pre Vašu kartu platí nasledovné:

 • Vaša kreditná/debetná karta musí mať povolené medzinárodné použitie. Kreditné karty, ktoré sa môžu používať len v príslušnej krajine (tzv. domáce karty), momentálne nemôžu byť akceptované. Kontaktujte svoju banku a požiadajte o povolenie medzinárodného použitia.
 • V EÚ/Spojenom kráľovstve sú zvýšené požiadavky na bezpečnosť, keď niektoré banky vyžadujú, aby bol PIN kód priradený k vašej kreditnej karte (3D Secure). Môže to byť dôvod pre zamietnutie platby, ak PIN kód chýba alebo sa nezhoduje. Možno o tom budete chcieť informovať svoju banku.
 • Momentálne nie sú akceptované niektoré virtuálne karty. Virtuálne karty sa často používajú na online nákupy kvôli ochrane dôverných informácií o Vašej fyzickej karte. Uisťujeme Vás však, že naše spracovanie darov zabezpečujú profesionálni a plne regulovaní spracovatelia a Vaše údaje sú v úplnom bezpečí. Takže, ak bude Vaša virtuálna karta odmietnutá, skúste miesto nej prosím použiť klasickú kreditnú/debetnú kartu.
 • Ak používate debetnú kartu, vezmite prosím do úvahy, že bezpečnostný kód (CVV) nie je povinný. Ak Vaša debetná karta nemá CVV kód, príslušné pole jednoducho preskočte.
 • Vaša banka možno zablokovala prevod. To sa môže stať, najmä keď poskytujete dar nadácii Wikimedia prvýkrát. Kontaktujte svoju banku a požiadajte ju, aby v budúcnosti prevody na účet nadácie Wikimedia neblokovala a Vaše budúce dary boli spracované. Ak Vaša banka alebo vydavateľ kreditnej karty nevedia určiť príčinu Vašich problémov, napíšte nám na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org[1]. Pre Vašu bezpečnosť prosím neuvádzajte v e-maile čísla kreditných kariet.

Prečo bol dar, ktorý som poskytol prostredníctvom služby PayPal, zamietnutý?

Ak bol Váš príspevok cez PayPal zamietnutý alebo opakovaný dar bol zrušený, ďalšie informácie získate na PayPal službách zákazníkom. PayPal môžete kontaktovať aj priamo na t. č. 888-221-1161 alebo 402-935-2050, ak voláte z krajiny mimo Spojených štátov. Tu sú niektoré zvyčajné príčiny, prečo sa príspevky nepodaria:

 • PayPal niekedy z rôznych dôvodov vyžaduje záložnú platobnú metódu, napríklad kvôli prekročeniu mesačného limitu alebo vykonaniu prevodu. Môžete to vyriešiť pridaním záložnej platobnej metódy k Vášmu účtu.
 • Občas môže PayPal zobraziť chybu, ktorá tvrdí, že nespracovávame príspevky z danej krajiny. Možno však túto správu dostanete preto, lebo PayPal od Vás potrebuje doplňujúce identifikačné údaje. Obráťte sa prosím na ich oddelenie služieb zákazníkom, kde vám poskytnú ďalšie informácie. Toto sa často stáva najmä v niektorých častiach Ázie a tichomorských ostrovov.
 • Vezmite prosím do úvahy, že z dôvodu vnútroštátnych obmedzení už viac nemôžeme prijímať platby cez PayPal z Japonska a Singapuru.

Zobrazilo sa mi chybové hlásenie, ale platbu napriek tomu vidím vo svojom výpise.

 • Ak sa Vám zobrazilo chybové hlásenie, že Vaša transakcia nemohla byť prijatá, Váš príspevok zrejme nadácia Wikimedia Foundation neprijala alebo nespracovala. Napíšte nám na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org[1] a poskytneme Vám viac informácií o Vašom dare. V e-maile prosím neuvádzajte čísla kreditných kariet.
 • Obrat zadržaný Vašou bankou sa môže na Vašej karte objaviť, keďže je to štandardný postup pre každú online transakciu. Ak sa príspevok nepodarí, Vaša banka príslušnú čiastku vráti za približne 3 – 5 pracovných dní v závislosti od miestnych pravidiel a predpisov. Pokiaľ sa chcete o príspevok pokúsiť znovu, všetky možnosti nájdete v našom našom zozname spôsobov darovania

Prečo Váš darcovský formulár odmieta prijať moje údaje?

Skontrolujte prosím, či máte aktuálny prehliadač, či máte povolený JavaScript a či nepovoľujete len určité vybrané domény. Tiež skontrolujte, že ste informácie do všetkých políčok zadali správne, napr. overte zápis e-mailovej adresy alebo počet číslic v čísle kreditnej karty. Uvedomte si, že nadbytočné medzery v týchto poliach môžu spôsobiť chybu.

Prečo sa mi pri pokuse prispieť zobrazilo varovanie/chyba certifikátu?

Ak sa Vám pri pokuse prispieť zobrazí varovanie/chyba certifikátu, je to pravdepodobne spôsobené zastaranou verziou Vášho prehliadača. Aktualizujte prosím svoj prehliadač na novšiu verziu alebo použite iný.

Prečo na príspevkovom formulári nevidím svoju menu alebo krajinu?

Banner kampane, na ktorý ste klikli, je nastavený tak, aby zobrazoval lokalizovanú verziu podľa Vašej IP adresy od poskytovateľa internetového pripojenia. Malá časť darcov narazí na problémy s lokalizáciou podľa IP adresy a potrebuje špecifický banner pre ich domovskú krajinu – to zvykne byť problém, ak cestujete. V takomto prípade napíšte e-mail nášmu tímu na adresu donate@wikimedia.org[1]. Nezabudnite uviesť meno domovskej krajiny a/alebo meny, aby sme Vám mohli poslať správnu adresu URL pre príspevky.

Ako môžem zmeniť/zrušiť svoje opakované dary?

Pokyny na zrušenie alebo zmenu opakovaných darov nájdete na stránke Zrušenie alebo zmena opakovaných darov. Cancel or change a recurring donation.

Prečo je suma uvedená na mojom bankovom výpise vyššia ako suma môjho daru?

Nadácia Wikimedia Foundation ani spoločnosti, ktoré používame na spracovanie kreditných kariet, neuplatňujú na dary transakčné poplatky. V niektorých prípadoch však môžu banky účtovať cezhraničné a zahraničné transakčné poplatky. Snažíme sa tento fenomén minimalizovať a ospravedlňujeme sa, ak sa na vás takéto poplatky vzťahujú. Keďže tieto poplatky nevyberáme, nemôžeme vám ich vrátiť, ale ak by ste chceli refundovať svoj dar kvôli náhrade poplatku, pošlite e-mail na adresu donate@wikimedia.org[1].

Ešte stále máte problémy?

Tím, ktorý sa v nadácii Wikimedia stará o príspevky, je malý, preto Vás prosíme, aby ste si najskôr prečítali bežné otázky uvedené vyššie. Venujte tiež čas prezretiu našich našich často kladených otázok, ktoré môžu pomôcť s vyriešením Vašich problémov. Ak máte stále pochybnosti alebo potrebujete pomoc so sledovaním Vašej platby, napíšte na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org[1] Dajte nám vedieť, ktorý prehliadač a odkaz na darovanie používate, a uveďte popis alebo, ak je to možné, snímku obrazovky s chybou. V e-maile neuvádzajte čísla kreditných kariet.

 1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 Z dôvodu množstva otázok, ktoré dostávame, používame Zendesk ako kontaktnú platformu pre darcov. Zaslaním e-mailu na adresu donate@wikimedia.org beriete na vedomie, že vaše informácie budú spracované skupinou Zendesk v súlade s podmienkami Zendesk. Používatelia z nasledujúcich krajín by si mali prečítať časť A zásad ochrany osobných údajov platformy Zendesk, kde nájdu ďalšie informácie o postupoch špecifických pre jednotlivé krajiny: Austrália, Brazília, Kanada, Japonsko, Nový Zéland a Singapur.